10 najlepších postupov pre šialene úspešné videoreklamy na Facebooku

Je snom každého obchodníka s videom, ktorý pomocou reklamnej kampane zasiahne veľký úspech. Ale ako všetky sny, ktoré stojí za to mať, nie je to ľahké.
Facebook je pre marketingových pracovníkov nasýtené bojisko a môže byť skľučujúce, aby vaše nápady na videozáznamy stále preškrtávali.
Preto sme zostavili kolekciu 10 najlepších postupov, ktoré môžete použiť na zaistenie šialene úspešných svojich ďalších videoreklám na Facebooku!

1. Nech je to evokujúce

Jedna univerzálna pravda o videoreklamách na Facebooku – alebo všeobecne o videoreklamách – je, že ich je na svete veľmi veľa.
Veľa.
Ako teda dá vyniknúť tomu vášmu? Ako zaistíte, aby ľudia sledovali a konali?
Musíte dať ľuďom pocítiť.
Videá, ktoré upútajú pozornosť silným príbehom, majú nielen schopnosť povzbudiť divákov, aby svoje video zdieľali, ale správa môže ľuďom zostať aj niekoľko dní potom – udržujú vašu značku na vrchole ich mysle (a dúfajme, že ich k tomu presvedčia) obchod s tebou!)
Tu je príklad z Lamborghini:

2. Zaistite, aby to malo zmysel bez zvuku.

Ak ste vášnivým používateľom Facebooku, pravdepodobne viete, že videá sa predvolene prehrávajú stlmené. Je potom na divákoch, aby si zvuk zapli, ak sa tak rozhodnú.
A zjavne väčšina z nich nie. Podľa široko šírenej štúdie sa 85% zobrazení videa na Facebooku deje pri vypnutom zvuku.
Z hľadiska prístupnosti má teda zmysel zvážiť, ako sa vaše video stretne bez zvuku.
Existujú rôzne spôsoby, ako zabezpečiť, aby vaše video malo zmysel bez zvuku. Text môžete vytvoriť ako súčasť svojho videa (ak sa rozhodnete pre tradičný komentár), ako je táto reklama od Native.

3. Veľký dôraz je na prvých 3 sekundách.

Možno ste videli niekoľko štúdií, ktoré sa vznášali okolo a ktoré hovoria, že ľudia majú teraz kratší rozsah pozornosti ako zlatá rybka.
Či už je to pravda alebo nie, jedna vec je istá: rozpätie našej pozornosti sa zmenšuje.
A Facebook je súčasťou problému.
Podľa štúdie z Dánskej technickej univerzity sa rozsah globálnej globálnej pozornosti zužuje.
Štúdia zistila, že alokovaná pozornosť v našich kolektívnych mysliach má iba určitú veľkosť a keďže toľko kultúrnych predmetov – napríklad sociálne médiá a 24/7 správy – súťaží o túto pozornosť, je ťažké sústrediť sa.
Pokiaľ ide o videoreklamy, znamená to, že musíte ísť rýchlo, rýchlo. Prezrite si tento graf, ktorý ukazuje, ako ľudia konzumujú videoreklamy na Facebooku:

4. Držte sa zvisle alebo štvorcovo.

Optimalizácia videoreklám pre mobilné zariadenia nikdy nebola dôležitejšia, pretože viac ako polovica zhliadnutí videoreklám Facebooku pochádza z mobilných zariadení.
Facebook tiež uviedol, že videoreklamy určené pre mobilné zariadenia majú v porovnaní s videoreklamami, ktoré nie sú optimalizované, o 27% vyššiu pravdepodobnosť zvýšenia značky a o 23% vyššiu pravdepodobnosť spojenia správ.
Ak chcete, aby vaše videoreklamy oslovili mobilných divákov, zvážte ich vytvorenie vo vertikálnom formáte.
Tu je príklad z Headspace.

5. Sprevádzajte pútavou kópiou (a krásnou miniatúrou).

Videoreklamy zverejnené na spravodajskom kanáli Facebooku sa automaticky neprehrávajú. Potenciálnych divákov je potrebné dostatočne nalákať na to, aby na ne chceli kliknúť a pozerať ich.
Ako ich nalákate?
S pútavou kópiou a krásnou miniatúrou.
Čo môžete zahrnúť do svojej kópie ukážky, existujú určité obmedzenia. Podľa pokynov Facebooku môžu mať nadpisy až 40 znakov a popisy až 125 znakov.
Čím pohotovejšie, tým lepšie.

6. Krátké je SWEET!

Máme to. Chcete, aby vaše video povedalo všetkým, aká skvelá je vaša značka – vrátane všetkých vašich USP, vecí, ktoré robíte pre životné prostredie, a vašej úžasnej kultúry.
Aj keď môže byť lákavé vo svojich videoreklamách rozdávať kapitoly a verše, tomu sa najlepšie vyhnite.
Samotný Facebook odporúča pre videoreklamy in-stream (reklamy umiestnené pred alebo počas iného videoobsahu) dĺžku 5 – 15 sekúnd (aj keď umožňujú až 31 sekúnd).
A pre samostatné reklamy v News Feed Facebook tiež odporúča vytvárať reklamy, ktoré sú kratšie ako 15 sekúnd. Vysvetľujú: „Kratšie videá majú vyššiu mieru dokončenia, takže môžete úspešne zdieľať celú svoju správu.“
Vieme, že to nie je ľahké. Každý deň spolupracujeme so značkami, aby sme zhusťovali ich správy do krátkych a pohotových videí, ktoré si ich zákazníci radi pozrú.
Najlepšie urobíte, keď sa zamyslíte nad tým, čo vaši zákazníci musia vedieť a čo by od nich chceli mať.
Povedzme napríklad, že predávate ponožky. Ponožky, ktoré sú mimoriadne jemné. Áno, a tiež darujete pár ponožiek za každý predaný pár. Aha, a tiež vyrábajú skvelé vianočné darčeky. Oh, a máš tiež úžasnú zbierku Mohammed Ali.
To všetko je úžasné!
ALE…
Je to príliš veľa na jednu 15-sekundovú reklamu. A ako už sám Facebook uviedol, je lepšie zverejniť kratšie video, ktoré sa bude pozerať v celom rozsahu, ako video, ktoré sa bude preskakovať a ignorovať.
Najlepším spôsobom, ako sa ubezpečiť, že dokážete pokryť všetky úžasné časti svojho podnikania, je vytvoriť niekoľko krátkych reklám.
Tu je niekoľko príkladov od ponožkovej spoločnosti vyššie. Áno, je to skutočné – hovorili sme o Bombase.

7. Choď natívne.

Nahranie vašich videí na YouTube a ich následné pridanie do vylepšeného príspevku na Facebooku mohlo fungovať už pred desiatimi rokmi, ale teraz to už určite nebude fungovať.
Facebook a YouTube nie sú priatelia. Sú to konkurenti.
Nie je teda prekvapením, že Facebook s väčšou pravdepodobnosťou uprednostní natívne videoreklamy (reklamy, ktoré sa nahrali priamo na Facebook) pred inými kampaňami, ktoré obsahujú videá odkazujúce na YouTube.
To neznamená, že by ste nemali nahrávať na YouTube. Mali by ste robiť oboje! V skutočnosti by ste mali svoje video nahrať na čo najviac miest – ale pokiaľ ide o marketing na Facebooku, uistite sa, že používate video na Facebooku.

8. Vysvetlite svoje ciele.

Predtým, ako vôbec priložíte pero na papier – alebo tlačidlo na zaznamenanie prstom – musíte si ujasniť svoje ciele v oblasti videa.
Čo chcete, aby vaša videoreklama dosiahla?
„Šíriť vírus“ nie je prijateľná odpoveď – aj keď je to sen mnohých z nás!
Správca reklám spoločnosti Facebook je vynikajúci pomocník pri dosahovaní svojich marketingových cieľov – a tiež zaisťuje, aby boli vaše videoreklamy umiestnené na správnom mieste na dosiahnutie vašich cieľov.
Hneď ako na Facebooku kliknete na tlačidlo „Vytvoriť novú kampaň“, zobrazí sa vám nasledujúca otázka:

Ako vidíte, ciele sú dokonca rozdelené do rôznych kategórií podľa toho, kde sa v nákupnom lieviku nachádzajú vaši kupujúci.
Cieľ, ktorý si vyberiete, bude nakoniec slúžiť ako „meradlo“, podľa ktorého sa bude merať vaša kampaň.
Ak teda vyberiete možnosť „prevádzka“, bude úspech úspešný podľa počtu kliknutí na vaše stránky. Ak vyberiete možnosť Konverzie, úspešnosť sa bude merať počtom potenciálnych zákazníkov, ktorí získate z videoreklamy.

9. Začnite v malom a vyskúšajte, čo funguje.

Najväčšou nevýhodou platenej reklamy je, že existuje riziko. Riziko, že môžete prísť o peniaze.
Keď platíte za reklamné miesto, svojmu videu skutočne uveríte – svoje peniaze takpovediac dávate tam, kam máte ústa!
Vaše video tu však samozrejme nie je jediným faktorom. Úspešnosť vašej kampane bude závisieť od mnohých faktorov – cieľ vašej kampane, publikum, ktoré ste vybrali, výška cenovej ponuky, ktorú platíte za každé umiestnenie.
Ak chcete maximalizovať svoj úspech, začnite od začiatku, aby ste si mohli vyskúšať, čo funguje. Vo svojej mysli si nastavte časové obdobie – napríklad jeden deň alebo jeden týždeň – a na konci tohto obdobia skontrolujte svoju reklamu. Potom môžete urobiť vylepšenia.
Ak napríklad vidíte, že väčšina ľudí, ktorí klikli na vašu reklamu, boli ženy vo veku do 25 rokov, sústreďte sa na toto publikum, aby ste nepremrhali dojmy o ostatných, ktorých to nemusí zaujímať.
Nebojte sa vyladiť a otestovať toľkokrát, koľkokrát potrebujete, kým neuvidíte požadované výsledky.

10. Pokračujte v retargetingu.

V ideálnom svete by každý, kto si pozrel vaše video, zamieril priamo na váš web a kúpil si vaše produkty.
V skutočnosti si cesta kupujúceho vyžaduje viac „dotykov“. Pod „dotykmi“ rozumieme body spojenia medzi vašou značkou a zákazníkom.
Vychovávať cudzincov k zákazníkom je dlhá hra. Vyžaduje si to najskôr uvedomenie, potom zváženie a nakoniec rozhodnutie o kúpe.
Vďaka Facebooku je ľahké vytvoriť následné kampane pre vaše videoreklamy. To znamená, že môžete zacieliť na konkrétnych ľudí, ktorí si pozreli vaše video, a dúfať, že ich povzbudíte, aby sa premenili na zákazníkov.
Môžete to urobiť vytvorením vlastného publika v správcovi reklám:

Tento úžasne odlišný prístup vám pomôže jemne vychovávať potenciálnych zákazníkov tým, že si časom vybudujú dôveru vo vašu značku.

Záverečné myšlienky.

Pre tých, ktorí si chcú dať tú námahu a čas, môžu byť videoreklamy na Facebooku skvelým spôsobom, ako zvýšiť povedomie o vašej značke a nájsť nových zákazníkov.
Vyžaduje si to však veľa know-how! Pomôžeme vám vytvoriť videá šíte na mieru.

Pridaj komentár